Category Archives: Dviračiai

Įrašai susiję su dviračiais ir panašiai.

Eismo įvykiai tarp dviračio ir kitos transporto priemonės: psichologinis požiūris

Statistika nelinksma: su kiekvienu numintu kilometru didėja tikimybė, kad įvyks tai ko nenorime – eismo įvykis. Nesigilinant į kaltų ir nekaltų paieškas panagrinėkime situaciją kai kokio automobilio vairuotojas neturi pirmenybės ir turi praleisti kitas transporto priemones kelyje, bet to nepadaro ir to pasekoje sukelia eismo įvykį. Atskirai reikėtų nagrinėti tokias situacijas kai vairuotojas yra išgėręs ar prisivartojęs kitų medžiagų kurios vienaip ar kitaip liečia smegenis. Šis straipsnis veikiau apie tai kaip sveikas (fiziškai ir psichiškai), blaivus/neapsvaigęs nuo kitų medžiagų žmogus ima ir tiesiog neduoda kelio (nepraleidžia) to kam jis turėjo duoti kelią (netrukdyti).
Logiška galvoti, kad tai jis padarė netyčia (jei padarė tyčia tada galima abejoti žmogaus psichikos būkle). Tikėtina, kad jis ir žinojo, kad turėjo jumis praleisti (priešingu atveju jis vargu ar galėtų turėt vairuotojo pažymėjimą – nesileidžiant į prielaidas, kad gal pirko, kad gal dar ką).
Taigi – kaip ir yra logiškos prielaidos, kad jumis turėjo praleisti, bet kažkodėl tai nepraleido – kodėl? Continue reading

Pirmas išvažiavimas su plentiniu sriubos ratu

Buvo sekmadienis, graži saulėta, šilta diena. Oras skatino kažką nuveikti kitko negu eit mint pedalus į sporto klubą ar sėdėt namie ir rašyti/taisyti kokį straipsnį ar rašyti magistro baigiamąjį darbą. Apsilankęs www.velomanai.lt forume pamačiau, kad organizuojamas pasivažinėjimas taip vadinamu sriubos ratu. Nusprendžiau sudalyvauti, kad tuo labiau neseniai buvau išsivalęs plentinio dviračio grandinę ir žvaigždes. Kaip tariau taip ir padariau – apsirengiau termo aprangą ant kūno, ant viršaus ilgą dviratininko aprangą ir susiruošiau keliauti iki susitikimo taško. Išvažiavus pirma mintis buvo, kad gaila, kad pirštinių nepasiėmiau, bet rezultate rankos nesušalo, o su pirštinėm gal net ir per šilta joms būtų buvę. Atstumas nuo namų iki namų gavosi apie 75 kilometrus. Minimo tempas vietomis lėtokas(~27km/h vidutinis), bet vienoje vietoje padarėm “atryvą”(spurtą) ir atsiplėšėm nuo grupės – “atryvo” metu tempo būta smagesnio(~33km/h vidutinis).  Fotkė iš išvažiavimo(fotografavo “atryvo” kolega irgi Andrius):

Fotografija iš sriubos ratuko

Pasivažinėjimas sriubos ratuku

Tai tiek apie šį pasivažinėjimą :)

Pirmas išvažiavimas į gatvę šiais metais

tai va – 2014-02-28, paskutinį kalendorinės žiemos penktadienį išvažiavau į su dviračiu į gatve ir sudalyvavau taip vadinamos kritinės masės(KM) renginyje. Drauge su manimi važiavo dar apie 46 dviračius – vieno veikėjo teigimu – startavome 47-se. Numynėme 23 kilometrus.
Keli asmeniniai pastebėjimai: Dauguma važiavo su šviesomis(tai gerai – tampa matomi) nors kai kurie dalyviai važiavo su ne gana netvarkingais dviračiais – vienas veikėjas važiuodamas prieš mane gana dažnai su koja “baladodavo” į švaistiklį, kad nenukristų. Neilgai trukus jį aplenkiau, nes maža ką :). Oras šaltas – po pasivažinėjimo pasigavau slogą. Rezultate pagalvojau, kad nereikėjo visgi šiandien dar važiuoti :) Važiavau su hibridu.
Trumpas(~2 minutės) KM video: https://www.facebook.com/photo.php?v=10203571300907221&l=6967137352399948227 tai tiek apie šį pasivažinėjimą :)

Pirmas išvažiavimas į gatvę šiais metais

2014-02-22 – Pirmas išvažiavimas su  “hibridu” į gatvę. Distancija trumpa – ~6km. Išvažiavimo tikslas – įvertinti dviratį po žiemos, pasireguliuoti sėdėseną, pasiklausyti ar kažkas “nebarška” ir panašiai.
Atradimai: priekinis dviračio purvasargis(“sparnas”) šiek tiek atsipalaidavęs tad kartais “sukontaktuoja” su padanga. Sprendimas paprastas – pasireguliuoti truputį aukštį(tik nepersistengti, nes paskui gali prastokai atlikti savo f-cijas) ir esantį varžtą šiek tiek paveržti, kad su laiku sparnas vėl nenusileistų.
Kitas atradimas – šiek tiek per žemai nusileidus sėdynė – išspręsta paprastai – sustojus sėdynė pakelta iki rodos gero lygio. Kita vertus tie kas važinėja daug ir ilgai puikiai žino kiek užtrunka laiko tiksliai atitaikyti sėdynės aukštį ir panašiai, kad kita sėdynė dėl to kentėtų minimaliai :)
Visa kita kaip ir normaliai – tik su laiku tikriausiai reikės kiek pasiveržti klipsinius pedalus, nes atrodo, kad jau išsisega kiek per lengvai.
Minti buvo visai nieko tik kiek persistengiau su apranga – prisirengiau per šiltai, tad ir po tų šešių kilometrų parmyniau gana šlapias(termo kelnės, bibšortai, pašiltinimai rankom, kojom, šiltesni marškinėliai ir plona rudeninė striukė buvo kiek per šilta prie +6-7 laipsnių ir vėjo nebuvimo).
Tai tiek šiame pranešime :)